Close
yasaksiz-diyet
yasaksiz-diyet

Yasaksız Diyet Programı Nedir?

 Yasaksız Diyet Programı; Mersin Diyetisyen Miray Türker Kaya tarafından kendi kilo verme deneyimleri ve meslek hayatının sentezi sonucu oluşturduğu yasaklara isyan niteliğinde kişiye özel sağlıklı ve kalıcı kilo verme ve kilo koruma sağlayan diyet programıdır.

Neden Yasaksız Diyet?

  • Diyette yasaklar caziptir. Yasakların cazibesi sürekli diyette zorlanmana sebep biz bunu kaldırarak daha rahat bir diyet süreci geçirmeni sağlıyoruz.
  • Sosyal yaşamdan kopmadan diyet yapabiliyorsun. Sürekli olarak menülerin uymadığı için arkadaşlarınla görüşmeyi azaltmanı istemiyoruz. Her zaman her yerde diyetini uygulayabilirsin.
  • Sağlıklı ve kalıcı kilo veriyorsun. Sürekli olarak kilo ver sonra tekrar daha fazla kilo alıp mutsuz olmuyorsun.
  • Rahatça ve keyifle kilo koruyabiliyorsun.
  • Kişiye yönelik olduğu için sevmediğin bir besini tüketmek zorunda değilsin.
  • Bütçene dost bir programdır. Sen talep etmedikçe özel diyet ürünleri alma zorunluluğun bulunmuyor.
  • Diyet stresi oluşmuyor. Motivasyonun hep yüksek olmasını sağlıyoruz.
mersin-diyetisyen
mersin-diyetisyen

Yasaksız Diyetin Ortaya Çıkış Hikâyesi

Merhaba ben Diyetisyen Miray Türker Kaya yaşadığım diyet deneyimi ve diyetisyenlik eğitim hayatımın sentezi sonucu çıkan yasaksız diyet hikâyemi sizlerle paylaştım.

“Küçüklükten beri hep kilo problemi yaşadım. Her zaman kilolarıyla alay konusu olan ve içine kapanık çocuktum. Yıllar geçtikçe kilolarım artarak ilerledi. Bu durum beni sürekli olarak daha mutsuz olmama ve özgüven eksikliği yaşamama sebep olmuştu. Sürekli diyet yapıyor ve sonra diyeti bırakıp daha çok kilo alıyordum. En son 17 yaşımda 92 kiloya ulaştım. Hayatım üç şeyden oluşuyordu; yemek yemek, TV seyretmek ve uyumak. 2 yıl sonra fark ettim ki bu zamana kadar ne kilo aldığımı ne de şişman olduğumu kabul etmemiştim. En sonunda her zaman yaptığımdan farklı bir şey yapıp kendimi ve kilolarımı kabullenmeye başladım.

Her zaman çevre baskısıyla başladığım diyete bu sefer kendimi ve yaşamımı değiştirmek için başladım. Diyet geçmişim çoktu ve ne yapmam gerektiğini biliyordum. Sağlıklı beslenmeye başladım ve aynı zamanda her gün annemle birlikte yürüyüşe gidiyorduk. Her hafta aşağı yukarı 1 kg civarı veriyordum. 7-8 ayda tam 30 kilo verdim. Hayatımın ikinci evresini yaşıyor gibiydim. Sanki önceden farklı bir insan olarak yaşamışım gibi geliyor. Üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen hala küçük beden istemek garip geliyor ama çokta mutlu ediyor.

Her insanın dünyaya bir geliş amacı olduğuna inanırım yaşadıklarımın bir sebebi olduğunu ve benim dünyaya geliş amacımın diyetisyen olarak bu durumda olan insanlara yardım etmek olduğuna karar vermiştim. Üniversite tercihim sadece diyetisyenlik olarak yaptım ve İstanbul’da Beslenme ve Diyetetik okumaya başladım. Kilo vermiştim ama iyi bir diyetisyen olmak için hala kilo vermeye ihtiyacım vardı. Âmâ eskisi gibi o motivasyonu yakalayamadım ve sonunda kaçamağın bol olduğu yasaksız diyet yapmayı keşfederek 13 kg verdim. Küçük kilo değişikliklerin sonucunda 51 kiloyum ve  kilomu korumaya devam ediyorum.”

Mersin Yasaksız Diyet Program Dönemi

Mersin Yasaksız Diyet Programı kendi yaşamından ilham alarak ve mesleki kazanımlarıyla oluşturan Diyetisyen Miray Türker Kaya ile yasaksız, kolayca, keyifle zayıflama ilk ve tek Psikofit Beslenme Diyet ve Psikoterapi Merkezinde uygulanmaktadır.

Translate »