Close

Psikolog Bilgehan Turanlı

Psikofit Beslenme Diyet ve Psikoterapi Merkezinde  Psikolog Bilgehan Turanlı; aile ve çift terapisi,cinsel terapisi, yetişkin psikoterapisi, uzmanlık alanlarında etkinlik göstermekte olan Adıyaman doğumlu  Bilgehan Turanlı, İlkokul ortaokul ve lise eğitimlerini Mersinde tamamlamıştır.

Ardından Mersin Toros Üniversitesinde intermediate hazırlık eğitiminin devamında 4 yıllık lisans programını tamamlayarak haziran 2018 yılında onur derecesiyle mezun olmuştur. Eğitim süresince  birçok eğitime katıldı ve bu eğitimleri başarı ile tamamlamıştır.

Mersin Şehir Hastanesi psikiyatri servisinde uzun dönemli iki defa staj dönemi boyunca grup terapilerine katılım ve test değerlendirme aktivitelerinde destek eleman olarak görev almıştır.

Ardından Adıyamanda bulunan özel bir rehabilitasyon merkezinde staj yaparak Otizmli down sendromlu çocuklardaki gelişimsel sorunlar ile ilgilenerek son staj döneminide tamamlamıştır.

Üye olduğu derneklerde ve özel okullarda seminerler düzenleyerek ve katılarak  gelişimsel ve psikolojik destek şemalı uygulamalar yapmaktadır.

Minnesota çok yönlü kişilik envanteri(MMPI) ve WISC-R uygulayıcı, çocuklara yönelik zeka testi ve yetişkinlere yönelik MMPI envanteri uygulaması yapmaktadır.

Minnesota çok yönlü kişilik envanteri(MMPI) ve WISC-R uygulayıcı sertifikası eğitimi alarak çocuklara yönelik zeka testi ve yetişkinlere yönelik MMPI envanteri uygulaması yapmaktadır.

Translate »