Close
psikoterapi-ile-diyet-tedavisi

Psikoterapi ile diyet nedir ?

Biyolojik,sosyal ve psikolojik açıdan baktığımızda beden, beyin, ruh ve çevre bir bütündür. Psikoterapi ile diyet; insan doğasından ilham alarak başta beslenme ve psikoloji bilimleri olmak üzere diyet yaparken karşılaşılan bütün sorunlara çözüm niteliğinde sadece Psikofit Beslenme Diyet ve Psikoterapi Merkezine özel bir diyet programıdır.

Çoğu kişi beslenme alışkanlıklarının duygu, düşünce ve davranışları tarafından şekillendiğinin farkında değildir.

Sürekli tekrarlanan ve bozulan diyetler, duygusal açlıklar,günlük yaşantısında yaşadıklarından dolayı gün içerisine aşırı besin tüketimi,geceleri yeme isteği,tatlı krizleri,çevremizdeki insanların yediklerinden etkilenme gibi bir çok uygulanan diyette sorunlar yaşamaktadır.

Bu durumlarda çözümsüz kalıp diyeti sonlandırıp, yeniden diyete başlayıp aynı durumları tekrar yaşamak kaçınılmazdır.Hayatımızda oluşan bu kısır döngüyü sonlandırmak en etkili yöntem psikoterapi ile diyettir.

Psikologumuzla; Geçmişte edindiğiniz yanlış, düşünce ve davranış biçimleri konusunda içgörünüyü arttırarak, yeni ve doğru olan diğer düşünce kalıplarıyla değiştirmektedir.Psikolojik olarak kilo almanıza sebep olan ,sağlıklı beslenmenizi engelleyen, kilo vermenizi önleyen,yeme isteğinizi artıran gibi birçok faktör psikoterapi seansları ile önleniyor ya da minimalize edilmektedir.

Diyetisyenimizle kilo vermenize, kilo almanıza, hastalığınıza özel ya da sağlıklı beslenmenize yönelik olarak size özel beslenme planlanmakta ve beslenme eğitimi verilmektedir.

Bu yenilik ve değişim ise hayat boyu devam etmesi ile beraber beslenme ve diyet uygulamalarınızda istikrar ile birlikte kesin sonuçlar sunan bir sistematik haline geliyor. Yani okuma yazmayı bir kez öğrenip ömür boyu unutmamak gibi.

Ortak bir alan açtığımız psikolojik destek ile diyet programı size, hayat boyu doğru yeme alışkanlığı kazandırarak, kilo kontrolü sağlıyor. Bu kazanım ile birlikte sağlıklı ve kalıcı bir biçimde size uygun kilo dengesini oluşturuyoruz.

Psikoterapi ile diyet uygulaması, Psikofit Beslenme Diyet ve Psikoterapi Merkezi uzmanları tarafından geliştirilmiş özel bir yöntemdir.Kişiye özel olarak yapıldığı için ücretsiz ön görüşmelerle birebir görüşmelerle detaylı bilgi alabilirsiniz.