Close

Psikofit Diyeti

Psikofit diyet programı kişinin kilo almasına sebep olan ve kilo verme sürecini etkileyen faktörleri detaylı olarak ele alarak sorunları çözmeye yönelik uygulamalar ile yürütülen kişiye özel bir diyet programıdır.

Programın amacı; sağlıklı ve kalıcı kilo vermektir.

Programda bireysel diyetisyen görüşmeleri kişiye özel beslenme programı, alışkanlık ve yaşam tarzı değişikliği ne yönelik özel uygulamalardan oluşur.

Programda Grup Terapisi, uzman psikolog ve diyetisyen eşliğinde psikolojik açıdan kilo problemlerinin kişide yaratmış olduğu sorunlar yeme ile ilgili sorunlar, çözümleri, farkındalık üzerine uygulamalardan oluşur.

Psikofit Diyetine Özel Bireysel Diyetisyen Görüşmeleri

Klasik diyetlerden farklı olarak psikolojik odaklı olarak geliştirilmiş sistemle ilerlenmektedir.Diyet kişinin kilo alma sebepleri ve kilo verme sürecinde yaşayabileceği bütün süreçler için çözümleri içeren uygulamalarla grup terapisi dışında da bireysel olarak desteklemektedir.

Psikofit Diyetine Özel Uzman Psikolog Tarafından Yürütülen Grup Terapisi

Psikoterapi duygu, düşünce ve davranışların, sözel iletişim, etkili ilişki kurma gibi çeşitli çalışmalarla ve yöntemlerle değiştirilmesini, iyileştirilmesini hedeflemektedir.

Grup psikoterapileri ise bireylerin yaşam içerisinde sıklıkla başvurduğu ve toplumsal açıdan olumlu sonuçları bulunan bir terapi alt türüdür.

Grup psikoterapilerin de belirlenen ortam insanların içinde yaşadığı toplumun bir minyatürünü oluşturmaktadır. Bu nedenle bireyin özellikle toplumsal olarak yaşadığı sorunları daha net algılaması ve üretilen çözüm yollarını uygularken somut sonuçlar elde etmesi açısından son yıllarda grup terapilerine sıklıkla başvurulmaktadır.

Grupların oluşumu en az 3 en fazla 10 kişiden oluşmaktadır. Terapi sürecine girilmeden önce danışanlar ile bireysel görüşmeler yapılır ve uygunluklarına göre grup terapisine başlanılmasına karar verilir. Terapiler alanında eğitimini tamamlamış uzmanlar tarafından uygulanır.

Grup terapisi sürecinde danışanlar kendilerini ve diğerlerini daha iyi anlama, geliştirme fırsatı bulurlar. Bununla birlikte bireylerin sosyalleşme süreçlerine katkı sağladığı, empati kurma, kabul ve hoşgörü duygularını geliştirdiği, farkındalık ve iç görülerindeki artış üzerinde etkili olduğu gözlenen faydalarındandır.

Grup terapisinin en önemli avantajlarından biri bireylerinin sadece terapistten değil diğer üyelerden de geri bildirim alıyor olmasıdır.

Grup Terapilerinde sağlıklı ve kalıcı kilo vermenin gerçekleşebilmesi için bilişsel ve davranışsal değişime yönelik özel çalışmalar içermektedir.

Psikofit Diyetindeki Grup Terapiler, yeme bozuklukları grup terapisinden farklı olarak geliştirilmiş olup, obeziteyi psikolojik bir rahatsızlık olarak ele almaktadır.

Psikofit Diyetiyle birey sağlıklı ve kalıcı kilo verme süreciyle birey ruhsal ve bedensel tam bir iyilik haline ulaşır.