Close
mersin-kurumsal-beslenme-danimanligi

 Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Nedir?

İş yaşamının yoğunluğu ile beraber çalışan ve yöneticilerin bireysel beslenmeye gereken önemi veremediği gözlenmiştir. Bu durum bireylerin sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine engel olur. Günümüzde sağlıklı yaşamın ön plana çıkması ile beraber bireylerin beslenme ve egzersize daha fazla zaman ayırması gerektiği ön görülür. Fakat yoğun iş temposunda bu çok mümkün değildir. Çalışanların sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için atılacak ilk adım kurumların, sağlıklı yaşam politikasını desteklemesidir. Kurumsal danışmanlık bu süreçle beraber devreye girer.

Kurumsal beslenme danışmanlığı, çalışanların ve yöneticilerin verimliliğini arttırmak ,başarı ve motivasyonu sağlamak amacıyla verilen beslenme eğitim hizmetidir.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Kurum çalışanlarda görülen  demir eksikliği,  dengesiz kan şekeri, aşırı kilo alımı ,uyku hali ,halsizlik gibi sorunlarının en önemli nedeni beslenme alışkanlığıdır. Bu sorunlar çalışanların sağlığını dolayısı ile iş performanslarını etkileyecektir.

Çalışanlara beslenme danışmanlığı hizmeti vermek çalışanları sağlıklı ve mutlu hissettirir. Bu hizmet kendilerine verilen değeri hissetmelerini sağlar. Bu motivasyon çalışanların işlerine olan bağını arttırarak daha iyi performans göstermelerini sağlar. Şirketinizin iyi bir gelecek ve iş gücünü arttırabilmesi için sağlıklı beslenme önerileri ve eğitim hizmetleriyle çalışanların sağlığını korumak hem de verimliliğini arttırmaya ihtiyacı vardır.

kurumsal-beslenme-danismanligi-2
kurumsal-beslenme-danismanligi-2
  • Doğru menü planlama eğitimine bağlı mutfakta oluşan atıklar aza iner, satın alma maliyeti düşer.
  • Beslenme danışmanlığı ve özel diyet ile sağlıklı kilo kaybına bağlı işyerinde oluşabilecek kazalar azalabilir.
  • Spora yönelik motive edici öneriler ve özel beslenme danışmanlığı ile kurum içi iletişim güçlenir.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığının Faydaları nelerdir?

  • Kurumsal beslenme danışmanlığı çalışanların verimliliğini yükseltir.
  • Çalışanların hastalıklar sonucu işe gelmeme oranı azalır.
  • Diyetisyen takibinde öneriler ile sağlıklı çalışanların oranı artmaya başlar.
  • Sağlıklı beslenme ve başarılı diyet eğitimleri sağlık harcamalarında düşüş ve buna bağlı sigorta payı ve poliçe satın alma da avantaj sağlar.

Psikofit Beslenme Diyet ve Psikoterapi Merkezi Mersin Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ile tam da bu noktada Diyetisyen Miray Türker Kaya tarafından sağlıklı yaşam adına yapılacak çalışmalarda kurumlarla işbirliği içerisinde, kurum içi çalışanların sağlıklı beslenmeyle ilgili hizmet vermektedir.