Close
mersin-hastalikta-beslenme
mersin-hastalikta-beslenme

Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavisi

Hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi; hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde beslenme faktörünün önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Özellikle diyabette beslenme, kalp-damar hastalıkları beslenme,yüksek kolestrolde beslenme, gut hastalığında beslenme,sindirim hastalıklarında beslenme, böbrek hastalıklarında beslenme, psikiyatri hastalıklarında beslenme,kemik hastalıklarında beslenme,karaciğer yağlanmasında beslenme,metabolik sendromda beslenme, hipertansiyonda beslenme yaygın görülen hastalıkların tedavisinde tıbbi beslenme tedavisi zorunludur.

Hastalıklarda Beslenme Tedavisinin Önemi

Toplumunuzda görülen bir çok hastalık tedavisinde sadece ilaçlar birçok hastalığın tedavisinde yetersiz kalmaktadır. Beslenmeye dikkat etmeden sadece ilaç kullanılarak yapılan tedavi hastalığın daha ileri derecelere ilerlemesine neden olabilir. Bu istemediğimiz bir durumdur. Günümüzde çok basit hastalıklarda bile ilaç kullanılmaya başlandı ama bu bize fayda vermekten ziyade bağırsak florasını ve vücudun dengesini bozarak bize daha kötü sonuçlar olarak geri döndü.

Beslenmemizde bir diyetisyen yardımıyla yapacağımız küçük değişikler hem bizi hastalıklara karşı koruyacak hem de yakalandığımız hastalıkların daha çabuk geçmesine yardımcı olacak. Kulağa hoş geliyor değil mi?

Diyet, egzersiz ile kombine edilerek yapılan tedavi planları hastalığın seyrini yavaşlatmakta, iyileşme hızını artırmakta ve tedavi bütçelerinin azalmasını sağlamaktadır.

Beslenme sağlıklı olmadığı sürece aldığınız ilaçların bir faydası olmaz; beslenmeniz sağlıklı olduğu sürece ilaca gerek kalmaz.

HASTALIKLARDA BESLENME TEDAVİLERİ

Mersin diyetisyen olarak hastalıklarda tıbbi beslenme alanında hizmet vermekteyiz.

Mersin hastalıklarda tıbbi beslenmesi ;Diyetisyen Miray Türker Kaya tarafından hazırlanan hastalıklara özel beslenme programı ve beslenme eğitiminden oluşmaktadır.