Close

Biz kimiz ve Ne iş yaparız ?

Beslenmek en temel ihtiyaçlarımızdan biridir ama bazılarımız bu ihtiyacı giderirken aşırı yeme, takıntılı yeme, tıkınırcasına yeme gibi sağlıklı olmayan davranışlar sergilerler. Besinler ve ruhsal dünya arasında bağ vardır. Kimileri sadece doymak için, kimileri stres atmak, kimileri öfkesiyle baş etme yöntemi olarak yeme davranışında bulunurlar. İnsanlar onları rahatsız eden, onlara yük olan duyguları doğru bir şekilde boşaltamadığında bu durum ortaya çıkar. Psikolojik olarak kendimizi rahatlatamadığımız sürece, yaptığımız diyetler kısa vadede ise yarar gibi gözükse de uzun vadede bir işlerliği yoktur.

Biz Psikofit ailesi olarak uzman Diyetisyen ve Psikolog kadromuzla danışanlarımızın bedensel, zihinsel ve duygusal süreçlerini bir bütün olarak ele alınması gerektiğini savunuyoruz.

Ayrıca farklı uzmanlık alanları ile Psikologlarımız; hayatta karşılaştığı sorunlarla baş etme gücü yetersiz kalmış, ruh ve beden işlevselliği açısından izole hale gelmiş ya da çözümsüz hisseden siz danışanlarımız için, iş birliği ve karşılıklı empati çerçevesinde sürdüreceğimiz psikoterapi süreçlerinde olmak istediğiniz ve yaşamdaki tam potansiyelini kullanabilen sizi yeniden keşfetmeyi sağlayarak  bu edinimi yaşam boyu hayatiniza yerleştirmeyi amaçlıyoruz.

Mersin diyetisyen alanında Diyetisyen Miray Türker Kaya hizmet vermektedir.

Mersin psikolog alanında uzmanlarımız Uzman Psikolog Furkan Kaya, Psikolog Pınar Şimşek, Psikolog Bilgehan Turanlı hizmet vermektedir.

Mersin spor psikolojisi nefes terapisi alanında Egzersiz Terapisti Ebru Kurtulget hizmet vertmektedir.

Mersinde uzmanlarla psikoterapi ile diyet alanında ilk ve tek merkezdir.

Translate »